Destek Hattı:

0532 785 44 65

Haber Detay

Forces Makina; 2010 yılının son çeyreğinde kurulmuştur. Araştırma ve geliştirme firmasıdır. Araç asansörleri, yük asansörleri, makaslı lift ve platformlar üreterek piyasaya sunmaktadır.  Alanında uzmanlaşmış personelleri ile isteğinize bağlı üretim yapmaktadır.

Forces Makina bünyesinde çalışan personelleri; alt kadro ve üst kadro sanayinin önde gelen firmaların yetiştirdiği yüksek kademeli ve kalifiyeli kişilerden oluşmaktadır. Özellikle Ar-Ge çalışmaları, Kosgeb, Tübitak, Gyte ve Marmara Üniversitesi destekli yürütülmektedir. Uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve deneyim ile hizmet veren Forces Makina her zaman hizmetinizdedir. Sizlerde yapılarınıza gerek yük asansörü gerek araç asansörü gerekse makaslı lift yaptırabilirsiniz.

Yük Asansörleri Kullanımı

Yük asansörü; ağırlık taşımak amacıyla üretilerek piyasaya sunulmaktadır. Hatta insan asansörlerinde olduğu gibi yük asansöründe konfor ve hız yük aranmaz. Bu tür asansörler tipik olarak malzemelerin veya paletlerin binada katlar arasında taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Binalarda, hastanelerde, depolarda, alışveriş merkezlerinde ve fabrikalarda iç ve dış mekan uygulamaları için kolaylıkla tasarlanmaktadır.

Özellikle bodrum katlarına, asma katlara veya çok yüksek bir binanın herhangi bir yerine rahat, verimli ve güvenli erişim sağlamaktadır. Hatta 100 kg ile 15000 kg dan daha fazlasını taşıyabilecek kapasitede projenize uygun olarak tasarlanmaktadır. Tek, çift ve dört kolonlu tahrik düzeni olarak üretilmektedir.

Halatlı  ve Hidrolik Yük Asansörü Özellikleri

Araçları yada malzemeleri bir yerden bir seviyeye kolay ve güvenli bir şekilde taşımak gerektiğinde yük asansörlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tonajlı yük asansörleri, iç cephe, dış cephe, balkon, depo, iş yeri, fabrika, imalathane, inşaat, gibi bütün kullanım alanlarına göre özel ve standart olarak üretilmektedir. Yük asansörlerinin projelendirerek teklif sunulması için "yük kapasitesi, min-max yükseklik ve platform ebadı" bildirilmesi gerekir.

Bu sayede gerekli bilgilerin alınmasının ardından yapılacak sisteme birlikte karar verilerek teklif gönderilmektedir. Hidrolik yük asansörleri; temel içerisine yada temel üzerine monte edilebilmektedir. Her ton ve ebatta halatlı ve hidrolik yük asansörleri projenize uygun olacak şekilde üretilmektedir.

Kullanıcılar için tehlike oluşturmayacak bir çalışma için farklı bölümlerinde doğru çalışıp çalışmadığını kontrol eden ve arıza yada hata durumunda devreye giren güvenlik araçları bulunmaktadır.

  • Elektriğin kesilmesi halinde manuel olarak yardımcı iniş mekanizması ile platformu istenilen konuma indirmek mümkündür.

  • Tehlike sırasında kullanılacak stop butonu pano üzerinde bulunmaktadır.

  • Elektriğin düşük gelmesi halinde pano otomatik olarak kendini korumaktadır.

  • Hortum patlaması durumunda serbest düşüşü engelleyen emniyet ve güvenlik valfi sistem üzerinde yer almaktadır.

Yük asansörleri en ağır şartlarda kullanılmaktadır. İnsan asansörlerinde olduğu gibi yük asansörlerinde de opsiyonel özellikler seçilebilmektedir. Seyir mesafesinin orta yükseklikte olduğu binalarda hidrolik çözümler sayesinde hem konforlu bir seyir yaşayabilirsiniz. Özellikle işletme maliyeti bakımından oldukça önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yük asansörünün kapıları ve kabin boyutları (kuyu boyutunun uygun olması şartı ile) istenilen yükseklikte ve genişlikte yapılabilmektedir. Kapılar tam otomatik yada yarı otomatik olarak üretilebilmektedir. Yük asansörlerinin imalatında zeminin özellikle kaymaz malzemeden yapılmasına dikkat etmelisiniz. Asansör kabininin yüksek kapasiteli tekerlek yüklerine destek sağlayabilmek için taban kısımlarına ilave özel malzemelerle güçlendirilme gerekmektedir.

Genel Özellikler

Yük asansörleri; makaslı yük asansörü, halatlı yük asansörü, pistonlu yük asansörü, rampalı yük asansörü şeklinde birden fazla türü bulunmaktadır.

Makaslı yük asansörü; seyir mesafesinin az, kaldırma kapasitesinin çok yoğun olduğu zamanlarda kullanılmaktadır.

Halatlı yük asansörü; seyir mesafesinin 10 metre - 30 metre arasında olduğu yüksekliklerde tercih edilmektedir. Ortalama 10.000 kg kadar yük taşıyabilmektedir.

Pistonlu yük asansörlerinde; seyir mesafesinin 1 metre ile 20 metre arasında olduğu yüksekliklerde kullanılmaktadır. Ayrıca 5000 kg' a kadar yük taşıyabilmektedir.

Yük asansörleri insan asansörlerine göre daha fazla yıpranmaktadır. Yük asansörü yaptırmanızın ardından düzenli aralıklarla bakımları yaptırmanız gerekir. Bu sayede asansörde yıpranmayı en aza indirebilirsiniz. Forces Makina teknik uzman kadrosu ile belirli periyodlarla, çalışan parçaların ayarlarını hassas ve doğru bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özellikle asansör bakımlarınızı yaptırmak asansörünüzün daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Detaylı bilgi, yük asansörü imalatı ve asansör bakımı için hemen Forces Makina müşteri temsilcileri ile iletişime geçiniz.

Forces Makina | Yük Asansörü ve Yük Platformu İmalatı

Adres: Aydınlı Mah. Yankı No:13 Aydınlı Tuzla / İSTANBUL

Tel: 08502411025

Gsm: 0532 785 44 65

Faks: 0216 394 40 99

E-Mail: info@forcesmakina.com

Diğer Haberler

Yük Platformu
Yük Platformu. 27 - Nisan - 2021
Yük Asansörü
Yük Asansörü. 27 - Nisan - 2021
Makaslı Platformlar
Makaslı Platformlar. 27 - Nisan - 2021
Araç Platformu
Araç Platformu. 27 - Nisan - 2021
Araç Asansörü
Araç Asansörü. 27 - Nisan - 2021

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.