Destek Hattı:

0532 785 44 65

Haber Detay

Makaslı Platformlar, günümüzde personel ve yük taşımacılığı alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Fazla yükseklik gerektirmemesi ile birlikte daha ağır kaldırma gücü ve daha fazla çalışma alan gerektiren çalışmalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu platformlar ağır yükleri kaldırabilecek düzeyde ve normal personel taşımacılığı esnasında oluşabilecek hasarları ortadan kaldırabilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Makaslı Platformlar

Makaslı platformlar, hidrolik çalışma mekaniği sistemine dayalı olan bom liftlerin manevra tekniği ile hareket etmektedir. Ama bu platformlar sadece dikey olarak hareket etmektedir.  Çalışma alanlarına göre değişik modellerde üretilen makaslı platformlar 3 metreden 20 metreye kadar üretilmektedir. Forklift tarafından bir yerden diğer bir yere götürülmesi ya da personel tarafından çalışma alanı değiştirilmek sureti ile işlemler yaparlar. Platform zorlu çalışma şartları göz önünde bulundurularak tasarlanmış makaslı liftleri ile bunun gibi şartlar altında maksimum verim sağlamaktadır.

Genellikle bu platformlar kurumsal kullanım alanları, bakım ve onarım işleri,  inşaat sektörü ve eğlence sektörü için üretilmektedir. Yüksek depolama ve dağıtım merkezleri için olmazsa olmaz bir iş makinası modeli makaslı platformlardır. Eğitim merkezleri, oteller ve yenileme işleri alanında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almanız ve tüm modellerimizi yakından görmeniz için sizleri Forces Makina  firmamıza bekleriz.

Platform Modelleri Nelerdir?

Mini makaslı modeller; Bu modeli, kendinden yürüyüşlü ve yarı otomatik olarak iki gruba ayrılmaktadır. Azami ulaştıkları yükseklikler 5 – 6 metreye kadardır.

Dizel makaslı – Dar Şasi modeller; Dar makaslı bu modelleri de yer alan platformlar, en az 10 metre ve en fazla 14 metreye kadar uzayan modelleri bulunmaktadır.

Dizel makaslı- Geniş Şasi modeller; Geniş makaslı olan bu platform modelleri en az 15 metre ve en yüksük 22 metreye kadar uzanabilmektedir.

Akülü makaslı modeller; bu modellerde yer alan platform yükseltme olarak en az 8 metre ve en fazla 15.7 metreye kadar esneme özelliğine sahiptir.

Seçim Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Makaslı platform kullanıcıları için güvenilir ve uygun bir marka seçimi önem arz etmektedir.

Kapalı çalışma alanlarına uyumlu mu

Küçük çalışma alanlarına uyumlu mu

İhtiyacınız için gerekli olan en yüksek platform kapasitesi

Gerekli olan makaslı platform büyüklüğü,

Lift katlar arası taşıma ihtiyacı olup olmadığı,

Gerekli olduğunda platforma uzantı eklenir mi

Eklemli bom kullanma gerekliliği,

Platformu söküp, takma ihtiyacı olur mu

Yatay yaklaşıma ihtiyaç olur mu

Makaslı Lift

Makaslı lift, Bulunduğu yerden yukarı doğru yükselen ve böylelikle erişilmesi mümkün olmayan alanlara basit bir şekilde ulaşmasını sağlayan makaslı hidrolik platformlardır. İş güvenliği açısından makaslı liftler sağlam olduklarından dolayı çok iyi verim sağlamaktadır. Çok ağır gelen yükleri güvenli ve kolay bir şekilde kaldırmanız mümkündür makaslı liftlerle.

Makaslı liftleri monte ederken ister istediğiniz yere isterseniz çukura da monte edilebilmektedir. Sadece yerini belirlemeniz yeterlidir. Makaslı liftler üretim hattı, sanayi ve yükleme alanları olmak üzere pek çok alanda  kullanılmaktadır.  Forces Makina  kurulduğu 2010 yılından beri pek çok kurumsal firmaya Makaslı Liftler, Makaslı Platformlar kurmuştur. Aynı zamanda firmamız, makaslı lift konusunda uzman kadrosu ile sektörde aranan firma olmayı başarmıştır. Ayrıca bu konuda da uzmanlaşmıştır.

Genellikle makaslı lift, depolama şirketlerinde ürünlerin yüksek raflara yerleştirilmesi, inşaat sektörünün farklı alanlarında, kargo firmaları tarafından, bina iç ve dış zeminlerinde yapılacak temizlik işleri gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Makaslı lift ile ortalama 3 ila 16 metre yüksekliğe erişim imkanı bulunmaktadır. Projeye göre Makaslı Lift fiyatları değişiklik göstermektedir. Makaslı Platform olarak, dizel ve akülü olan modellerimiz bulunmaktadır.. Aynı zamanda akülü makaslı lift modellerini, tekerlekli ve tekerleksiz makaslı platform olarak iki kategoriye de ayırmak mümkündür. Akülü Makaslı Lift modelleri, genellikle sessiz çalışmalarından dolayı bina içlerinde tercih edilen modeller arasında bulunmaktadır. Dizel makaslı platform ise bina dışlarında veya  coğrafi açıdan daha zor koşullarda daha çok tercih edilmektedir.

Makaslı Platform ya da Makaslı Lift modelleri ve kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Lakin makaslı platform ya da makaslı lift fiyat teklifi almak için bize iletişim numaralarımızdan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Forces Makina olarak, tüm vermiş olduğumuz hizmet ve ürünlerimizde uzman çalışan kadromuz ile birlikte siz değerli müşterilerimize güvenli ve kaliteli hizmet vermekten onur duymaktayız.

Diğer Haberler

Yük Platformu
Yük Platformu. 27 - Nisan - 2021
Yük Asansörü
Yük Asansörü. 27 - Nisan - 2021
Makaslı Platformlar
Makaslı Platformlar. 27 - Nisan - 2021
Araç Platformu
Araç Platformu. 27 - Nisan - 2021
Araç Asansörü
Araç Asansörü. 27 - Nisan - 2021

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.